Baby og Barn / Japansk Pediatrisk Akupunktur
Hva er japansk pediatrisk akupunktur ?
Japansk pediatrisk akupunktur, også kjent som Shonishin (小児鍼), er en spesialisert, skånsom form for akupunktur utviklet for spedbarn og små barn. I motsetning til tradisjonell akupunktur innebærer det vanligvis ikke nåler som penetrerer huden. I stedet brukes ikke-invasive teknikker som tapping og stryking på huden for å stimulere akupunkturpunkter og meridianer.
Denne japanske metoden kan ha en god effekt på spedbarn og barn fordi man mener at de stort sett har en god energiflyt og følsomhet. Dermed er det lettere å oppnå balanse i barnas helse, enn hos voksne. Denne behandlingen kan for eksempel brukes mot ting som kolikk, fordøyelsesproblemer, søvnproblemer, allergier, luftveisproblemer (som astma) og emosjonelle utfordringer.
Hva gjør jeg under behandling ?
Jeg bruker spesialverktøy for tapping og stryking på spedbarn og barn under behandling. Øktene er vanligvis kortere sammenlignet med akupunktur for voksne.
Akupunktur behandling for baby og barn
De blir allikevel påvirket av omgivelser også etter behandlinger.
Det er dermed viktig med oppfølging både hjemme og på klinikken. Jeg gir dere veiledning slik at både baby/barn og foresatte kan føle seg trygge på å opprettholde effekten av behandlingene.
4o
